Soustředění Mallorca

26.03.2023

Ve středu 8. 3. v jednu hodinu v noci jsem vyrazil do Českých Budějovic za svým kamarádem a svěřencem Davidem Vašem. Ráno jsme odlétali z Vídně a kolem poledne jsme přiletěli na Mallorcu, kde nás přivítalo teplé slunečné počasí. Po příjezdu na hotel jsme hned složili kola a vyrazili na první vyjížďku o vzdálenosti 70 kilometrů. 

Druhý den už byl jako většina dní na tomto soustředění. Ráno běh na lačno na bazén, kde jsme uplavali okolo 4 kilometrů a po bazénu zpět na hotel. Po snídani jsme po dvou hodinách vytrávili a šli na cyklistický trénink, kde to nikdy nebylo bez kopců a větru. Tréninky na kole byly většinou přes 100 kilometrů, jen jeden intervalový trénink, který trval 5 hodin a 30 minut byl 200 km.

Pak tu byla ještě jedna taková spíš psychická výzva, a to 300 km kolem ostrova, kde jsme nastoupali 3705 metrů za 10 hodin a 37 minut. To byl taky jediný trénink v tomto dni a následoval další volnější den bez kola po 11 dnech pobytu, kde byl jen běh na bazén s plaváním.

Poslední dva dny jsme už měli naše cíle tohoto soustředění splněné, a tak jsme využili jízdu ve skupině, kde první jízda byla na velkou pohodu a druhá jízda s jinou skupinou už s výkonnostními cyklisty byla svižnější.

V den odletu 22. 3. jsme už žádný trénink neabsolvovali, jelikož jsme odjížděli na letiště už v 9 hodin ráno. Jsem velmi mile překvapen, kolik jsem toho na tomto soustředění zvládl odtrénovat, a to především díky Davidovi, který se mnou většinu tréninků absolvoval a pomohl mi tak zvládnout takovou nálož.

Co se týká běhu, tak jsem byl jen na dvou volných trénincích, pokud nepočítám běhy na bazén. Zranění chodidel, kde mám na jedné noze i patní ostruhu, mi nedovolilo žádný rychlejší nebo delší běh. Dvakrát jsem byl si zaplavat v moři v neoprenu.

Součty ve čtrnácti dnech od 8. 3. do 21. 3. jsou:

1982 kilometrů za 79 hodin

Plavání 45 kilometrů za 11 hodin

Kolo 1781 kilometrů 59 hodin

Běh 97 kilometrů za 9 hodin