Proč mě začalo bavit jezdit doma, co mě motivuje?

16.02.2021


 První letošní závod, i když pouze virtuální, se odehrál v aplikaci Rouvy, kde jsem se 13. ledna zúčastnil závodu Hustopeče ŠKODA AUTO (31,6 km, nastoupáno 771 m). Cílem bylo získat zkušenosti s virtuální cyklistikou. Umístil jsem se na 73. místě z 599 cyklistů, co dojeli do cíle. Byla to zábava a konečně jsem cítil motivaci, kvůli které se stále zlepšuji.


Druhý závod se konal 9. února pod názvem Šumavský MTB maraton ŠKODA AUTO (27,3 km, nastoupáno 568 m). Tentokrát už jsem se chtěl umístit v první padesátce. Zpočátku jsem se držel okolo 20. místa, ale hned na prvním stoupání jsem se propadl až za padesátku, netušil jsem, že i virtuální cyklistika odhalí mé slabiny :-D Pak jsem se pomalu prokousával vpřed a nakonec dokončil závod na uspokojujícím 46. místě z 423 cyklistů, co dokončili.

Umístění mě potěšilo, ale ještě víc mě potěšilo výkonové zlepšení, kde mi trenažér s aplikací změřil v prvním závodě 295 W (wattmetr Favero Assioma Duo 320 W) a v druhém závodě 316 W (wattmetr Favero Assioma Duo 359 W).

Rád bych poděkoval společnosti Rouvy a Kolo pro život, že nám těmito dvěma závody zpříjemnili zimní přípravu.