Pilman triatlon

28.08.2022

Poslední závod Českého poháru v dlouhém triatlonu jsem původně neměl v plánu jet, jelikož týden předtím byl Ironman Kalmar, kde jsem byl přihlášen, ale kvůli výkonnosti v předchozích Ironmanech jsem se radši rozhodl se nezúčastnit a potrénovat hlavně cyklistiku na Mistrovství Evropy, které se bude konat 10. 9. v Nizozemsku. Pilman mi do přípravy zapadal, chtěl jsem hlavně zjistit, jestli jsem se od posledního závodu výkonnostně na kole posunul. Zároveň bych vítězstvím v tomto závodě mohl vyhrát i Český pohár v dlouhém triatlonu.

Závod se vyvíjel od začátku podle mých představ. Po plavání (1,9 km) jsem šel třetí z vody hned za Pavlem Hradilem a Petrem Soukupem. Z depa už jsem vyjel na kole s mírnou ztrátou na Soukyho, který depem proletěl jak vítr, ale asi po třech kilometrech jsem byl v čele. Po chvilce se mi rozepla guma kolem pasu, kde jsem měl startovní číslo. Naštěstí jsem to včas zaregistroval a číslo s gumou jsem ještě zachytil. Chtěl jsem si ho zapnout za jízdy, ale po prvním pokusu jsem uznal, že je nebezpečné se pouštět řidítek a připínat si přezku, tak jsem zastavil a zjistil, že se guma vyvlékla ze zapínaní. Dal jsem tedy číslo pod dres s tím, že pokud by mě rozhodčí zastavil kvůli neviditelnému číslu, tak mu číslo ukážu a vysvětlím, co se stalo. Nasedl jsem zpět na kolo a začal opět dojíždět Soukyho, což se mi rychle podařilo a po pár minutách jsem byl opět ve vedení. Dojel nás i Pavel Hradil. Nikdo z nich mě nevystřídal na čele, tak jsem za to na 20. kilometru vzal a ujel jim. Hlídal jsem si tepy a watty a cílem bylo udržet 300 W co nejdéle. Naposledy to bylo na Pálavarace 1 h 27 min, teď se mi to podařilo udržet 2h 6 min (91 km jsem jel 2 h 21 min, což mi přijde jako velký posun a věřím, že příště to zvládnu udržet už celou cyklistiku.

Do běžecké části (21, 8km) jsem tak šel s náskokem pěti minut na dvojici Petr Soukup a Pavel Hradil. Věděl jsem, že stačí udržet maratonské tempo 3:45 min/km a doběhnu si pro vítězství. Při druhém okruhu ze tří byl rozestup stejný a tak jsem mohl trochu zvolnit. Nakonec vítězství bylo bez jedné vteřiny o pět minut. Pak už jsem jen čekal, jak dokončí Honza Oppolzer, který byl můj hlavní konkurent. Honza dokončil na skvělém čtvrtém místě. V součtu jeho výsledků to hodilo 2947 bodů a u mě to je 2950 bodů. O pouhé tři body jsem tak podruhé v kariéře vyhrál Český pohár v dlouhém triatlonu.