Czechman

05.06.2023

Letošní sezóna začala závodem v Šamoríně, kde se konalo Mistrovství světa ve středním triatlonu světové série Challenge Family. Závod byl pro mě spíš testem zdraví a výkonnosti než bojem o umístění, jelikož jsem měl od loňského léta problémy s patními ostruhami. Zranění mi dovolilo začít běhat až v půlce března, pak mě ale zase na měsíc vyřadil pád na kole, po kterém mi natékalo koleno, takže jsem byl opět dlouho bez běhu.

I tak jsem se 21. 5. postavil na start a doufal, že se stane zázrak a závod dokončím. Vše se povedlo, na kole jsem si dokonce zajel osobák - 90 km za 2:04:26 (300 W). 21 km jsem pak uběhl za 1:24:31 a závod jsem dokončil na 22. místě.

Do dalšího závodu jsem šel už s jiným cílem. Tím závodem byl Czechman (střední triatlon českého poháru v dlouhém triatlonu), který se konal pouhých 14 dní po Šamoríně. I tak jsem věřil, že budu bojovat o místa nejvyšší. V plavání jsem vylézal z vody na druhém místě, ale všichni favoriti doplavali hned za mnou, takže hned první kilometry na kole se jely zostra. Snažil jsem se udržet Pavla Wohla, ale jeli jsme pro mě vysokým tempem (330-350 W), a tak jsem se pak osamostatnil na druhém místě, Pavel mi ujížděl a za mnou se zase vzdalovali. Držel jsem své tempo na 300 W a do depa jsem tak přijel se ztrátou 5 minut.

Vzhledem k mé aktuální běžecké (ne)formě jsem věděl, že je nereálné Pavla doběhnout. Běžel jsem si svoje tempo okolo 3:45 min/km. V půlce běhu se velmi rychle přiblížil Petr Soukup a rychle mě sbíhal, až se mu na 19. km povedlo mě předběhnout. Po kole měl ztrátu 5 minut a teď bylo velmi těžké udržet jeho rychlý běh, ale nechtěl jsem mu to jen tak nechat, a tak jsem zrychlil na tempo 3:30 min/km. Souky běžel skvěle a tak jsem se brzy viděl jen jeho záda a do cíle jsem doběhl o 10 vteřin za ním, na třetím místě.

Normálně bych byl zklamaný, ale tím, jak se závod vyvíjel a já běžel půlmaraton za 1:16:18, jsem byl velmi spokojený. Spokojený s tím, kam jsem se posunul po 14 dnech od Šamorína. Těším se na další závod. Tím bude Moraviaman, kde už to bude celý dlouhý triatlon (3,8 – 180 – 42 km).