Czechman

06.06.2022

Czechman je pro mě velmi vážený závod. Nejen kvůli své popularitě a kvalitě, ale také proto, že to byl můj první závod ve středním triatlonu v roce 2015. Při svém třetím startu v roce 2018 jsem zde získal i mistrovský titul, což jsem chtěl letos zopakovat.

Pár dní před startem jsem měl obavy z předpovědí nepříznivého počasí, ty se ale naštěstí nevyplnily, a tak jsme si závod mohli užít v přímo luxusních podmínkách pro triatlon. Teplota byla lehce přes dvacet stupňů a vítr byl slabý.

Plavecká část probíhala v poklidu, po pár metrech po startu jsem se zařadil za Pavla Hradila a po zkušenostech z předchozího závodu na Pálavě jsem ani neměl snahu ho předplavat, jelikož mi jeho rychlost seděla.

Cyklistická část začala nejdříve ve dvojici a já v sobě necítil moc sil. Tak jsem zavrhl nápad, že bych Pavlovi ujel a spíš jsem očekával, kdy nás sjedou zezadu. To se pak stalo a přibližně po dvaceti kilometrech nás dojel nejdříve Jakub Langhammer a po pár kilometrech také Pavel Wohl, který šel ihned do čela, a tak se lehce zrychlilo, až nám nakonec ujel a zůstali jsme ve třech. Na čtyřicátém kilometru jsem šel do čela tříčlenné skupiny, potom se odpojil Pavel Hradil, a tak jsme s Kubou dorazili s padesátivteřinovou ztrátou do druhého depa za Pavlem Wohlem.

V běžecké části jsme nasadili bok po boku tempo 3:35 a věřili, že s tímhle tempem Pavla rychle doběhneme, což se na šestém kilometru stalo. Kuba si na mě udělal mírný náskok, který pak narostl až na dvacet sedm vteřin. Doufal jsem ve svůj silný závěr a v posledních pěti kilometrech jsem začal stupňovat rychlost, ale přiblížil jsem se po dvou kilometrech jen na ztrátu patnáct vteřin. Jakmile to Kuba po obrátce zaregistroval, tak zrychlil také a tím mě zlomil. Já tak boj o vítězství vzdal a spokojil se s druhým místem.

Dalším mým závodem a druhým mým letošním vrcholem po Ironmanu v Texasu bude Ironman Frankfurt 26. 6. Věřím, že závod vyjde, jelikož na půlce v Pálavě a na Czechmanu jsem cítil velkou rezervu a hlavně si dodal sebevědomí, které jsem po Texasu potřeboval. Budu rád, když mi budete držet palce.